Zľava 25 % na všetky sady na nechtové modelovanie pri použití kódu "SET25"!

Prihlásiť sa

Správa účtu

UV gély

kocka-faq

Akryl

Môžem zmiešať akrylový prášok s UV gélom?

Áno, môžete. Radšej ale naneste na štetec gél a potom ho namočte do akrylu. Ak by ste ho zamiešala rovno do fľaštičky, mohol by vám gél do druhého dňa zatvrdnúť. Skúsiť môžete rovno aj náš akrygél, ktorý už (podľa názvu) obsahuje zmiešaný gél a akryl, pri ktorom nehrozí, že by sa v ňom tvorili hrudky alebo že vám vo fľaštičke stvrdne.

Čo mám robiť, keď mi akryl tvrdne príliš rýchlo?

Ak vám pri práci s akrylom vyhovuje pomalšie tempo, môžete namiesto klasického liquidu použiť pomalý liquid. S ním budete mať dostatok času na dokonalé vytvarovanie nechta.

 

Môžem na akryl použiť farebné gély a gél laky?

 Áno, samozrejme. UV gély aj gél laky na akryle dobre držia.

Aký je postup modeláže akrylom?

Pomarančovým drievkom opatrne zatlačte nechtovú kožtičku k okrajom. Môžete si pomôcť zmäkčovačom kožtičky "Cuticle Remover ”. Nechty môžete pretrieť prípravkom Nail Prep, ktorý nie je súčasťou sady, ale necht odmasťuje a napomáha lepšiemu priľnutiu Primeru. Celý necht zmatnite brúsnym blokom tak, aby na nechte nezostali žiadne lesklé miesta. Tak zabránite tomu, aby sa akryl neskôr od nechta odlupoval. 

Zvoľte si správnu veľkosť tipu tak, že si rôzne veľkosti postupne priložíte k nechtu. Na zodpovedajúcu veľkosť tipu naneste lepidlo na jeho lepiacu plôšku. Pod uhlom 45 ° priložte na necht - vyhnete sa tak vzduchovým bublinkám v lepidle, ktoré by mohli spôsobiť infekcie či plesne nechta. Prebytočné lepidlo utrite buničinou. Tip skráťte gilotínou do vami zvolenej dĺžky a tvaru. Prechod medzi tipom a nechtom opilníkujte do stratena tak, aby nebol vidieť. Nepilníkujte ale vlastný necht! Opäť zmatnite celý necht brúsnym blokom. Naneste na necht Acid Primer pre lepšiu priľnavosť akrylu a nechajte zaschnúť.

Pripravte si liquid do sklenenej misky, akrylový prášok a štetec. Štetec namočte do liquidu a potom do akrylového prášku. Špičkou štetca vytvorte malú guľôčku a tú naneste na pripravený necht. Pozor, postupujte rýchlo - akryl rýchlo zasychá a tuhne! Ak chcete napr. bielu špičku nechta, naneste ako prvý biely akrylový prášok a až potom nanášajte priehľadný. Teraz nechty opilníkujte do požadovaného tvaru a naneste top coat pre žiarivý lesk.

Na záver ošetrite okolie nechtov výživujúcim olejčekom. Modelovanie je hotové!

Gél lak

Ako mám postupovať pri nanášaní gél laku? A čo všetko k tomu potrebujem?

Na celý postup potrebujete niekoľko nevyhnutností, ktoré sú súčasťou našich sád na nechty:

  • UV lampa na nechty
  • Gél laky - bázy, farebný gél lak a lesk
  • Nail Prep
  • Primer
  • Pomarančové drievka
  • Buničinové vankúšiky
  • Pilník
  • Brúsny blok
  • Výživný olejček na nechty

Pomarančovým drievkom opatrne zatlačte nechtovú kožtičku k okrajom. Môžete si pomôcť zmäkčovačom kožtičky "Cuticle Remover".

Nechty môžete pretrieť prípravkom Nail Prep, ten nechty odmasťuje a napomáha lepšiemu priľnutie Primeru.
Celý necht zmatnite brúsnym blokom tak, aby na nechte nezostali žiadne lesklé miesta.Tak zabránite tomu, aby sa gél lak neskôr od nechta odlupoval. Na nechty naneste Primer alebo Primer Bonder. Ten samovoľne rýchlo zasychá na vzduchu a napomáha k lepšiemu priľnutiu gél laku k nechtu.
Na nechty naneste tenkú vrstvu gél laku Base / Top. Ten slúži ako podkladová aj konečná vrstva. Nechajte ju vytvrdiť v UV lampe po dobu 2 minút.

Nestierajte výpotok a pokračujte v nanesení farebného gél laku. Ak je potrebné, naneste aj druhú vrstvu farebného gél laku. Nestierajte výpotok.
Máte v pláne trblietky? Alebo iné zdobenie? Tak teraz je ten pravý čas! Trblietky môžete naniesť do výpotku a pokračovať ďalším krokom.
Výsledok zafixujte gél lakom Base / Top a nechajte vytvrdiť 2 až 3 minúty. Nakoniec zotrite výpotok. Nechty sú lesklé a krásne!

Na záver svojim rukám doprajte masáž olejčekom, ktorý pomôže zregenerovať nechtovú kožtičku a nechtové lôžka.

Ako mám postupovať pri odstraňovaní gél laku? Čo všetko na to potrebujem?

Gél lak sa z nechtov odstraňuje alobalovou metódou.

Potreby na odstránenie:

  • Acetón (čistý, môže obsahovať vôňu, nemal by obsahovať lanolín alebo iné ošetrujúce zložky)
  • Pilník vyššej hrubosti, odporúčame č. 80
  • Buničina
  • Kuchynský alobal
  • Pomarančové drievko alebo nekovový exkavátor
  • Vyživujúci olejček na nechty alebo krém

Postup odstránenia:

  1. Pilníkom vyššej hrubosti narušte vrchnú časť gél laku.
  2. Obrúste dôkladne čo možno najviac gél laku - ale iba lesklý top coat a časť farby. Nikdy nebrúste aj prírodný necht. Zraníte sa.
  3. Nachystajte si štvorček buničiny a dostatočne široký pásik kuchynského alobalu.
  4. Buničinu dôkladne namočte v čistom acetóne. S tekutinou nešetrite.
  5. Priložte nasiaknutú buničinu na zbrúsený necht s gél lakom a potom obaľte prst alobalom tak, že vytvoríte lesklý náprstok, ktorý pridrží buničinu na svojom mieste.
  6. Nechajte takto acetón pôsobiť najmenej 10, ideálne 15 minút.
  7. Zložte alobalový náprstok a pomarančovým drievkom šetrne odstráňte zmäknutý gél lak. Nikdy gél lak nestrhávajte násilím.
  8. Očistite necht od zbytkov gél laku a acetónu a ošetrite výživným olejčekom.

Tip: Ušetrite si prácu a využite praktické remover fólie na pohodlné, jednoduché a rýchle odstránenie gél laku z nechtov.

Aký je rozdiel medzi sadou Professional, Amazing Line a One Step?

Rozdiel medzi sadami s gél lakom je v radoch gél lakov a vo výkone UV/LED lámp. 

One step: Ide o jednofázové gél laky, na očistený a pripravený necht sa nanáša po primere iba vrstva farebného gél laku, ktorú treba vytvrdiť na 30 sekúnd v UV/LED lampe. Ide o najrýchlejšiu manikúru, ale má výdrž max. 2 týždne.

Amazing Line: Ide o trojfázové gél laky, keď je nutné dať pod farebnú vrstvu podkladovú bázu a ako záverečnú vrstvu lesklý finish. Na perfektné krytie odporúčame naniesť dve tenké vrstvy, tieto gél laky majú výdrž až 3 týždne a prirodzenejší vzhľad.

Professional: Ide o trojfázové gél laky, keď je nutné dať pod farebnú vrstvu podkladovú bázu a ako záverečnú vrstvu lesklý finish. Gél laky z radu Professional sú vysoko pigmentované, a tak krásne kryjú už v prvej vrstve. Majú výdrž cca 3 týždne.

Aký je rozdiel medzi gél lakom Professional a Amazing Line?

Amazing Line: Ide o trojfázové gél laky, keď je nutné dať pod farebnú vrstvu podkladovú bázu a ako záverečnú vrstvu lesklý finish. Na perfektné krytie odporúčame naniesť dve tenké vrstvy, tieto gél laky majú výdrž až 3 týždne a prirodzenejší vzhľad.

Professional: Ide o trojfázové gél laky, keď je nutné dať pod farebnú vrstvu podkladovú bázu a ako záverečnú vrstvu lesklý finish. Gél laky z radu Professional sú vysoko pigmentované, a tak krásne kryjú už v prvej vrstve. Majú výdrž cca 3 týždne

Prečo sa mi gél lak nedá odstrániť?

Pokiaľ sa Vám nedarí odstrániť gél lak z nechtov, uistite sa, že dodržiavate správny postup a používate všetky potrebné pomôcky ako je čistý acetón, hrubý pilník, buničina a pomarančové drievko. Ako na to zistíte TU.

Pokiaľ postupujete správne a gél lak stále drží, vyskúšajte nasledovné:

Uistite sa, že máte čistý acetón. Klasický odlakovač s gél lakom nehne, rovnako tak akýkoľvek šetrnejší druh, napríklad acetón s lanolínom, vám stačiť nebude, pokiaľ máte so zložením problémy.

Dajte tomu čas a buďte trpezlivé. Nechajte acetónom nasiaknutú buničinu na nechtoch dlhšie, pokojne aj 20 až 25 minút. Po prvých 15 minútach stav nechtov skontrolujte, skúste šetrne odstrániť časti gél laku, ktoré zmäkli, pridajte do buničiny acetón a nechty opäť zabaľte. Takto sa čerstvý acetón dostane do vrstiev, kde gél lak pevne drží a skôr potom povolí. Gél lak nikdy nestrhávajte násilím! Zbytočne by ste si poškodila svoj prírodný necht.

Vynechajte pri modeláži primer. Ten slúži na to, aby vám gél laky lepšie držali. Pokiaľ máte problémy s odstraňovaním, potom je pre vás primer zbytočný a s dôkladnou prípravou vám bude manikúra pekne držať aj bez neho. Navyše sa gél laku potom ľahšie zbavíte.

Stierajte medzi vrstvami výpotok. Výpotok, to je priezračná lepkavá tekutina, ktorá sa tvorí na povrchu gélov či gél lakov po ich vytvrdnutí v UV a LED lampe. Primárne pomáha prepájať jednotlivé vrstvy gél lakov a napomáha tak výdrži manikúry. Pokiaľ výpotok s každou vytvrdnutou vrstvou zotriete, znižujete tak silu prepojenia vrstiev a acetón si s nimi pri snímaní lepšie poradí.

Zmeňte bázu. Pokiaľ ste si zaobstarala extra silnú bázu, je možné, že si s ňou acetón na vašich nechtoch nedokáže poradiť. Vyskúšajte bázu a top NANI Super Soak, ktoré sa lepšie rozpúšťajú pri kontakte s acetónom a gél lak sa tak bude dať lepšie odstrániť.

Použite pilník. Pokiaľ vám aj napriek všetkým metódam nejde gél lak odstrániť pomocou acetónu, odstráňte ho opatrne pilníkom (poprípade elektrickou brúskou). Použite hrúbku 150/180 alebo 180/240. Dajte pozor, aby ste si nepoškodili svoj prírodný necht.

Prečo gél laky zle kryjú?

Nie všetky farby gél lakov dokonale kryjú. Menej pigmentované - väčšinou svetlé - odtiene môžu mať s krytím problém. Naneste preto radšej viac vrstiev. Existujú aj odtiene, ktoré najlepšie vyniknú, ak pod ne nanesiete biely podklad - vyskúšajte to!

Prečo sa mi gél lak zvrásni?

Gél lak je potrebné nanášať v tenkej vrstve. Ak nanesiete silnejšiu vrstvu, vytvoria sa vám na nej nevzhľadné záhyby. Ste si istá, že tenšia vrstva sa už nanášať nedá? Skúste skontrolovať svoju lampu - je možné, že je problém v nej.  

Prečo mi gél lak nedrží?

Najčastejším problémom býva vynechanie primeru z prípravy nechta pred nanášaním gél laku. Ak to nie je váš prípad, je možné, že môže byť chyba inde - napríklad vo zvolenej báze, ktorá nemusí byť vhodná práve pre vás. Každá sme iná a naše nechty reagujú aj na fyziologické zmeny v našich telách. Vyskúšajte preto napríklad náš podklad Super Soak, s ktorým má mnoho zákazníčok vynikajúce skúsenosti!

Môžem použiť gél lak aj na akryl?

Gél lak môžete používať aj na akryl. Jeho výdrž je rovnaká ako pri aplikácii na UV gély.

Všeobecné otázky

Môžem vrátiť alebo vymeniť tovar?

Netrafili ste odtieň gél laku alebo nie je produkt podľa vašich predstáv? Nemusíte čakať na výmenu tovaru, pretože vám obratom vrátime peniaze na váš účet. Stačí, keď vyplníte náš online formulár, nepoužitý tovar starostlivo zabalíte a odnesiete ho na akékoľvek výdajné miesto Zásielkovne. Vrátenie tovaru týmto spôsobom je úplne ZADARMO. Prípadne môžete tovar zaslať na adresu: NaniNails s.r.o., K Čističce 218, 73925 Sviadnov. Prosíme, neposielajte ho dobierkou, tieto zásielky nebudú vyzdvihnuté. Akonáhle obdržíme vrátený tovar, ihneď vám zašleme peniaze späť na váš účet.

Aký je postup pri reklamácii?

Prestala vám fungovať UV/LED lampa alebo vám snáď dorazil poškodený tovar? Môžete ho bez problémov reklamovať prostredníctvom nášho online reklamačného formulára

Ako stornovať objednávku alebo pridať produkty do existujúcej objednávky?

Pridanie produktov do už vytvorenej objednávky je možné iba v prípade, ak je objednávka neuhradená alebo ste zvolil/a platbu na dobierku. V tomto prípade (aj v prípade stornovania celej objednávky) napíšte svoju požiadavku na e-mail info@naninails.sk. Pridanie produktov do už zaplatenej objednávky nie je možné. 

GoPay platba neprešla, ako zmením platbu?

Pokiaľ sa Vám nepodarila platba kartou, GoPay platobná brána vás presmeruje na Cancel Page, kde môžete platbu kartou opakovať, poprípade si môžete sami zmeniť formu úhrady na bankový prevod či dobierku.

Keď si teraz objednám tovar, kedy ho budem mať doma?

Objednávky platené dobierkou alebo on-line platobnou kartou, ktoré vytvoríte do 15:00, odosielame ešte ten istý pracovný deň. Ak objednávku vytvoríte neskôr, potom ju odošleme nasledujúci pracovný deň. Akonáhle zásielku odovzdáme dopravcovi, informujeme vás SMS alebo e-mailom. V tejto chvíli beží dopravcovi lehota, počas ktorej by vám mal balíček doručiť. Rôzni dopravcovia majú aj rôzne lehoty:

Slovenská pošta – do 3 pracovných dní

Najvýhodnejšie doručenie na adresu – 2 pracovné dni

Zásielkovňa – nasledujúci pracovný deň

Prečo mi UV gél alebo gél lak stvrdol?

Všetky materiály vyžadujú správne skladovanie a zaobchádzanie, ktoré zaručí ich dlhú trvanlivosť. Ako sa k jednotlivým produktom správať, zistíte na ich obale. Materiály neskladujte v blízkosti kúrenia a nevystavujte ich náhlym zmenám teplôt. Pri práci s nimi sa vyhnite priamemu slnku - práca na čerstvom vzduchu je síce príjemná, ale UV žiarenie zo slnka sa postará o veľmi rýchle vytvrdnutie vášho obľúbeného gélu či gél laku.

Naozaj odpovedá odtieň na produktovej fotke realite?

My v NaniNails vieme, že produktové fotky dodávané od výrobcov mnohokrát vzhľadom klamú a odtieň, ktorý potom doma vyskúšate, nezodpovedá tomu, čo ste videla na e-shope. Preto sme všetky naše produkty sami prefotili, v grafickom editore sme doladili to, čo fotoaparát nezachytil správne, a až tieto fotky teraz nájdete u všetkých UV gélov, gél lakov, zdobení a pod. Toto je ale len tá časť, ktorú môžeme ovplyvniť. Rolu v zobrazení jednotlivých odtieňov hrá aj to, na akom zariadení alebo monitore sa na obrázok pozeráte. Ak si nie ste istá, či váš PC monitor má správne vyladené farby, skúste sa na obrázok pozrieť v smartfóne s vysokým jasom displeja. Ak ani to nepomôže vašej istote, obráťte sa na nás - všetky odtiene máme vždy poruke a dokážeme vám ich porovnať.

Kúpila som si u vás UV/LED lampu, ale môžem v nej vytvrdzovať aj všetky vaše gély?

Áno, všetky farebné gély a gél laky môžete vytvrdiť v zakúpenej UV/LED lampe.

Chcem si kúpiť sadu na nechty, ale naozaj obsahuje všetko, čo potrebujem? Mám si niečo dokúpiť?

Nemusíte mať strach, po otvorení sady zistíte, že vám naozaj nič nechýba - myslíme na všetko za vás. Čo už ale nevieme toľko odhadnúť, je váš vkus :). Preto by sme vám určite odporučili k sade dokúpiť obľúbené farebné gély alebo gél laky, rôzne zdobenie a trblietky. Jedine tak budú vaše prvé nechty vyzerať perfektne!

Môžem použiť gél lak a naň UV gél a naopak?

Ak chcete, aby výsledok vašej práce bol bez chybičky a zaručený, potom by ste tieto dva materiály nemala kombinovať. Ale nič vám nebráni trochu experimentovať! Gél laky si s UV gélmi všeobecne celkom rozumejú a tak ich kombináciu môžete vyskúšať. Niektorým mojim zákazníčkam vyhovuje necht vymodelovať UV gélom a ako farebnú vrstvu použiť gél lak. Vyhnete sa tak opakovanému čisteniu štetcov alebo vytečeným a polepeným téglikom. Bohužiaľ výsledky takýchto riešení nemôžem úplne zaručiť.  

Ako používať Primer a Prep a aký je medzi nimi vlastne rozdiel?

Oba prípravky vám poslúžia pri príprave nechtov. Sú to tekutiny určené na odmastenie a priľnutie gélu alebo gél laku. Prep vám pomôže povrch nechta vydezinfikovať a odmastiť. Primer zabezpečí, že gél alebo gél lak k nechtu dobre priľne - po nanesení je totiž necht mierne lepkavý.
Použiť môžete obidve tekutiny. Najprv naneste prep a nechajte ho na vzduchu zaschnúť. Potom naneste primer.
Rozlišujeme aj medzi nekyslým a kyslým primerom. Kyslý primer sa používa pred modelážou akrylom, nekyslý sa používa pod gél lak a UV gél. Pozor - ak máte veľmi poškodené nechty, kyslý primer radšej vynechajte.

Aký je rozdiel medzi UV gélom a gél lakom?

UV gél slúži na predĺženie vášho nechtového lôžka. Práca s ním si však vyžaduje cvik a určitú zručnosť, pretože necht musíte vymodelovať - či už s pomocou šablón alebo nechtových tipov. Gél lak je oproti tomu vhodný na nanášanie na prírodný necht bez predlžovania, rovnako tak, ako je to pri klasickom laku na nechty. Rozdiel je len v tom, že gél lak musíte vytvrdiť v UV alebo LED lampe na nechty. Vďaka tomu vám pri správne vykonanom postupe vydržia pekne upravené nechty až niekoľko týždňov. Je tak vhodný aj pre tie z vás, ktoré s nechtovou kozmetikou skôr začínate.

Je len na vás, pre aký spôsob úpravy nechtov sa rozhodnete. Ak túžite po decentnom a prirodzenom vzhľade, použite gél lak. Ak sú vaším snom dlhé upravené nechty, siahnite po modeláži UV gélom. Ale nezabudnite, že váš necht ďalej porastie, preto je dôležité modeláž včas dopĺňať.

 

Prístroje

Aký je rozdiel v lampe 48 W, 72 W a 120 W?

Vyšší výkon lampy pomáha na rýchlejšie a kvalitnejšie vytvrdnutie produktov. Pri gél laku stačí nižší výkon, ale pri UV géloch odporúčame lampu s vyšším výkonom (kvôli silnejšej vrstve použitého materiálu).

Akú odsávačku si mám vybrať?

Pred zaobstaraním si odsávačky je dôležité vedieť, ako často ju budete používať - či len u seba doma alebo v salóne. V salóne vás bude zaujímať hlavne jej výkon. Čím väčší výkon bude odsávačka mať, tým lepšie odsaje všetok obrúsený materiál.

 

Akú brúsku si mám zaobstarať?

Pred zaobstaraním brúsky si najprv položte otázku, ako často ju budete používať - či len u seba doma alebo v salóne. V salóne totiž pri brúske oceníte oveľa vyšší výkon, viac otáčok (minimálne 25 000 otáčok) a jej výdrž. Potom už záleží len na vás, či využijete aj nožný pedál na ovládanie chodu brúsky. Ak hľadáte brúsku na domáce použitie, príde vám vhod hlavne prepínanie na pravý a ľavý chod - uľahčí vám to prácu pri obrusovaní materiálu na oboch rukách.

UV gély

Môžem na necht vymodelovaný polygélom nanášať bežné UV gély a gél laky?

Samozrejme, s polygélom môžete kombinovať aj rôzne ďalšie materiály. Pokiaľ chcete necht ďalej zdobiť, postupujte tak, ako ste zvyknutá. Necht vymodelovaný polygélom sa nijako nelíši od nechtu vymodelovaného UV gélom, akrylom alebo akrygélom.

Môžem pri modeláži polygélom použiť namiesto polyliquidu klasický cleaner?

Pri práci s polygélom si štetec vždy namáčajte do polyliquidu. Cleaner nie je na toto použitie vhodný. Obsahuje totiž nižšiu koncentráciu látky Isoprophyl Alcohol, teda hlavnej zložky oboch produktov, ktorá je pre jednoduchú prácu s polygélom rozhodujúca.

Potrebujem pred aplikáciou polygélu použiť aj primer a base?

Rovnako ako pri ostatných bežných materiáloch na modeláž nechtov je použitie primeru dobrým spôsobom, ako zabezpečiť, aby polygél k nechtu lepšie priľnul. Base naopak nepotrebujete, ale ak ste na jeho použitie pred modelážou nechtu zvyknutá, určite tým nič nepokazíte.

Ako pracovať so šablónami na nechty?

Práca so šablónami na nechty nie je o nič ťažšia, ako práca s tipmi. Aby sme vám postup jednoducho vysvetlili, pripravili sme pre vás krátke video s návodom.

Čo mám robiť, keď je môj gél veľmi tekutý a zle sa mi s ním pracuje?

 UV gély sú veľmi citlivé na zmenu okolitých teplôt. Ak sa vám s ním zle pracuje, dajte ho na chvíľu do chladničky. Keď sa okolitá teplota zníži, gél bude hustejší.

Aký je rozdiel medzi dlhou a krátkou lepiacou plochou tipu?

Tip s krátkou lepiacou plochou môžete použiť v prípade, že chcete modelovať necht na krátke nechtové lôžka. Má aj ďalšiu výhodu - prirodzene kopíruje tvar a klenbu prírodného nechta. Napriek tomu sa však viac používajú tipy s dlhšou lepiacou plochou.

Ako mám dosiahnuť C oblúk?

C oblúk je pri modeláži gélom alebo akrylom absolútne nevyhnutný. Hovorí sa mu aj stresový bod nechta a zabraňuje tomu, aby sa vám necht zlomil a spôsobil nepekné zranenie. Necht má bez neho navyše tendenciu upadávať a nevyzerá prirodzene. C oblúk tvorte tak, aby jeho najvyšší bod bol približne v ⅓ dĺžky nechta od kožtičky. Pokiaľ s modelážou začínate, vyberte si hustejší gél, ktorý nebude stekať a ľahšie sa vám s ním bude pracovať. Naberte guľôčku gélu a začnite ju na nechte rozotierať smerom k okrajom. Oblúk by mal pozvoľna vystupovať a potom zase klesať.

1. Ano 2. Ne

1. Áno; 2. Nie

Prečo sa mi nedajú niektoré gély v lampe vytvrdiť?

Rôzne gély majú rôznu pigmentáciu a vy máte pravdepodobne problém s niektorým z tmavých odtieňov. Tie bývajú najviac pigmentované, a tak sa dĺžka ich vytvrdzovania môže predĺžiť. Nanášajte ich ale vo veľmi tenkej vrstve. V UV lampe by vám na ich vytvrdnutie malo postačovať predĺženie času o 1 - 2 minúty, v LED lampe o 30 sekúnd. Môžete naniesť aj druhú tenkú vrstvu a postup opakovať. Na tieto odtiene použite bezvýpotkový finish gél, ktorý naneste opäť v jednej tenkej vrstve.

Prečo ma gél v lampe páli?

UV gél vás v lampe bude páliť, ak je váš necht príliš zbrúsený a narušený a jeho povrch je tak veľmi citlivý aj na zmenu teplôt. Mám pre vás malú radu: Ak vás nechty pália, jednoducho ruku z lampy vytiahnite, nechajte bolesť odoznieť a potom ju do lampy opäť vráťte na zvyšok času. Najviac pália prvé vrstvy stavebného gélu, potom už by vás tento problém nemal ďalej trápiť.

Prečo ten lesk nie je lesklý?

Ak nechty veľmi namáhate a používate výpotkový lesk, je možné, že po niekoľkých dňoch zmatnie a prestane sa lesknúť. V takomto prípade odporúčam vyskúšať bezvýpotkový lesk, ktorý má oveľa lepšiu výdrž. Príjemne sa nanáša, má ľahkú konzistenciu, je extrémne lesklý a nežltne.

Prečo mi záverečný lesk na nechtoch praská?

Príčinou môžu byť zlé žiarivky vo vašej lampe. Dôležité je aj to, aký ste pod finish použila materiál. Každý z materiálov má inú tvrdosť - napríklad UV gél je tvrdší, ako gél lak a gél lak je oveľa tvrdší ako lak na nechty. Vždy používajte taký lesk, ktorý sa hodí k použitému podkladu. Ak je lesk veľmi tvrdý (a pravdepodobne určený na použitie na UV gély), na gél laku a laku na nechty vám zaručene popraská. Pozor - problémom môže byť aj treskúca zima!

Prečo mi nedrží gél? Prečo sa mi odlupuje alebo sa rovno celý zlúpi?

To, že vám gél na nechtoch nedrží, môže mať veľa príčin. Medzi najčastejšie patrí zlá príprava nechta pred modelážou. Problémom môže byť aj gél nanesený príliš blízko nechtovej kožtičky. Príčina môže byť aj v rýchlo sa mastiacich nechtoch alebo v hormonálnej nerovnováhe. Pozrite sa na môj blog, kde som väčšinu príčin zhrnula do vyčerpávajúceho článku s názvom “Prečo mi nedržia gélové nechty?”.

Ako mám postupovať pri modeláži UV gélom? A čo všetko k tomu potrebujem?

Predtým, ako začnete s modelážou nechtov pomocou UV gélov, si skontrolujte, či máte všetky potrebné pomôcky poruke:

  • Primer
  • Cleaner
  • Buničinové vankúšiky
  • Sadu tipov na nechty
  • Štetec na nechty
  • Gilotína na nechty
  • Lepidlo na tipy
  • Pomarančové drievka
  • Pilníky
  • Brúsny blok
  • Sadu UV gélov - podkladový, modelovací, farebný gél a konečný lesk

Necht zastrihnite a očistite buničinovým vankúšikom s čističom nechtov - cleanerom. Tým necht zbavíte nečistôt a mastnoty. Vankúšik už znovu nepoužívajte, došlo by k neželanému naneseniu nečistoty späť na necht.
Pomarančovým drievkom opatrne zatlačte nechtovú kožtičku k okrajom. Môžete si pomôcť zmäkčovačom kožtičky "Cuticle Remover". Celý necht zmatnite brúsnym blokom tak, aby na nechte nezostali žiadne lesklé miesta.Tak zabránite tomu, aby sa UV gél neskôr od nechta odlupoval.

Zvoľte si správnu veľkosť tipu tak, že si rôzne veľkosti postupne priložíte k nechtu. Na zodpovedajúcu veľkosť tipu naneste lepidlo na jeho lepiacu plôšku.
Pod uhlom 45 ° priložte na necht - vyhnete sa tak vzduchovým bublinkám v lepidle, ktoré by mohli spôsobiť infekcie či plesne nechta. Prebytočné lepidlo utrite buničinou. Tip skráťte gilotínou do vami zvolenej dĺžky a tvaru. Prechod medzi tipom a nechtom opilníkujte do stratena tak, aby nebol vidieť. Nepilníkujte ale vlastný necht! Opäť zmatnite celý necht brúsnym blokom. Naneste na necht primer alebo bonder pre lepšiu priľnavosť gélu a nechajte zaschnúť.

Tenkú vrstvu podkladového gélu opatrne rozotrite od stredu nechta ku krajom tak, aby sa nedotýkal kožtičky. Pokiaľ gél ku kožtičke stečie, opatrne ho odstráňte pomarančovým drievkom. Vytvrďte 2 - 3 minúty.
Začnite tvarovať necht pomocou modelovacieho gélu. Naneste guľôčku z gélu na stred nechta a opatrne rozotierajte ku krajom a späť. Tak vytvoríte stresový bod nechta, tzv. "C oblúk". Vytvrďte 2 až 3 minúty a postup opakujte. Gél teraz nanášajte až ku kožtičke. Opäť vytvrďte. Zotrite výpotok a necht ešte dopilníkujte do vhodného tvaru. Teraz môžete nanášať farebný gél alebo vytvoriť francúzsku manikúru s pomocou kamufláže a bieleho gélu. Nakoniec vždy naneste záverečný lesk - finish UV gél a vytvrďte v lampe. Okolie nechtov ošetrite výživným olejčekom.

Zdobenie

Prečo sa mi po použití leštiaceho pigmentu začne celá vrstva druhý deň lúpať?

Pravdepodobne sa jedná o zlé zapečenie pigmentu záverečným leskom. Po použití zalešťovacieho pigmentu necht dôkladne oprášte od zvyškov pigmentu. Je dôležité použiť aj vhodný záverečný lesk. My odporúčame Chromatic Mirror Finish, ktorý je priamo určený na použitie spolu so zalešťovacími pigmentmi. Pri jeho nanášaní si dajte pozor, aby pokryl celú plochu nechtu vrátane okrajov. Takto vrstvu perfektne zapečatíme a nebude sa lúpať.

Ako sa pracuje s pečiatkami? Prečo sa mi vzory nedajú preniesť z doštičky na pečiatku? Potrebujem na pečiatky špeciálny lak?

Na úspešnú prácu s pečiatkami je potrebný špeciálny pečiatkovací lak (stamping nail polish). Obyčajným lakom vzor väčšinou neodtlačíte, pretože lak nie je dostatočne pigmentovaný. Jednotlivé druhy pečiatok majú navyše aj rôzne povrchy, takže ak napríklad pracujete s mäkkou priehľadnou silikónovou pečiatkou, jemne ju na doštičku pritlačte a vzor sa vám odtlačí. Ak pracujete s nepriehľadnou gumovou pečiatkou, treba pritlačiť viac. Po prenesení vzoru na necht potom necht ešte prekryte top coatom, aby sa vám vzor nezotrel.

Ako sa robí babyboomer?

 O babyboomere som toho veľa napísala na svoj blog. Preto vám viac povie článok s názvom“Ako vyzrieť na babyboomer”.

Ako sa používajú trblietky?

 Trblietky môžete používať niekoľkými spôsobmi. Môžete si ich zmiešať s priehľadným gélom a potom nanášať štetcom na necht, alebo naneste tenkú vrstvu gélu na necht a trblietky na ňu nasypte.

Ako sa pracuje s vodolepkami?

 Vodolepku si obstrihnite okolo vami vybraného vzoru. Tento kúsok vložte na pár sekúnd do misky s vodou. Vytiahnite ho, osušte a aplikujte na necht do priehľadného laku na nechty alebo do tenkej vrstvy gélu.

Ako sa zalešťujú pigmenty? Prečo sa mi nedajú zaleštiť?

Špeciálne zalešťovacie pigmenty sa nanášajú na vytvrdený bezvýpotkový lesk pomocou aplikátorov. Na nanášanie môžete jednoducho použiť aj svoj prst. Nedá sa vám pigment zaleštiť? Uistite sa, že je naozaj zalešťovací - je možné, že sa nanáša napríklad do výpotku gélu.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Zavolajte na telefónne číslo +421 232 195 522 počas pracovných dní od 6:00 do 17:00 alebo napíšte e-mail na info@naninails.sk. Tam už odpoveď určite dostanete!

arrow car cart clock hat letters menu kocka_7 kocka_11 kocka_3 nani3 kocka_6 kocka_8 kocka_5 nani5 kocka_2 kocka_10 kocka_vanoce_10 kocka_2 kocka_1 kocka_12 kocka_4 person search star